Nem jutott célba a drog

2026. 06 03. 08:56

A zalaegerszegi nyomozók sikeres akciója

A rendőrök lecsaptak a 32 éves férfire és 22 éves élettársára.

A zalaegerszegi nyomozók a DELTA Program keretében két embert fogtak el, akik kábítószert árultak ismeretségi körükben.

A Zalaegerszegi Rendőrkapitányság nyomozói széles körű adatgyűjtés után jutottak el ahhoz a két személyhez, akik közel egy éve anyagi haszonszerzés céljából marihuánát és kokaint terjesztettek.

A rendőrök péntek délután ütöttek rajta a 32 éves férfin és 22 éves élettársán. A kutatások során a nyomozók 184 gramm marihuánát és 3,2 g kokaint, mobiltelefonokat, gépkocsit, valamint a porciózáshoz és az árusításhoz szükséges eszközöket találtak és foglaltak le.

A nyomozók előállították, majd kábítószer-kereskedelem bűntett miatt hallgatták ki őket, valamint kezdeményezték egyikük letartóztatásukat. A fogyasztók azonosítása folyamatban van.

Kábítószer fogyasztása után szédülés, felgyorsult pulzus, légszomj, hangulatingadozás, szorongás, pánikroham, zavartság, illetve remegés tünete is jelentkezhet. Az arra hajlamosaknál a pszichés függőség erőssé, szinte már elviselhetetlenné válhat. A kábítószerek, például kristály fogyasztása hamar erős pszichikai függőséget vált ki a használójából, hosszú távon pedig maradandó egészségkárosodást okoz. A rendőrség felhívja a figyelmet, hogy a kábítószerek élettani hatása kiszámíthatatlan, használatuk tragikus kimenetelű is lehet. (Forrás: Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság)

 

https://www.police.hu/hu/hirek-es-informaciok/legfrissebb-hireink/delta-program/nem-jutott-celba-a-drog