Lopott SIM kártyával töltött fel több telefont a pacsai nő

Az információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntette a vád.
Fotó: illusztráció
A 26 éves, pacsai nő 2024 áprilisában gyermekével együtt vendégként tartózkodott pacsai férfi ismerőse házában, melynek során beszélgetés közben észrevétlenül kilopta a sértett telefonjának SIM kártyáját.
A nő a lopott SIM kártyával 2024. április 17-én a telefonszolgáltató által előfizetői részére működtetett információs rendszerben 10-10 000 Ft értékben hajtott végre jogtalanul Domino egyenlegfeltöltést a saját és rokonai használatában lévő, összesen három mobil telefonra.
A sértett a jogosulatlan feltöltésekről a 2024. május havi elszámolásból szerzett tudomást, a bűncselekménnyel okozott összesen 30 000 Ft kár a nyomozás során nem térült meg.
A Zalaegerszegi Járási Ügyészség a nővel szemben információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntette miatt emelt vádat. (Zala Vármegyei Főügyészség/dr. Jánky Judit sajtószóvivő)