A Sárisápi BSE lesz a ZTE II. ellenfele

2026. 06 03. 07:49

Osztályozón át vezet az út az NB III-ba

A kékmezes ZTE II. idegenben kezdi az osztályozót.
Fotó: Szekeres Péter

A Magyar Labdarúgó Szövetség kisorsolta az NB III-ba jutásért kiírt területi osztályozók párosításait. A ZTE második számú csapata is érdekelt volt a sorsolásban, hiszen magabiztosan nyerte meg a Zala vármegyei I. osztály bajnokságát.

Az idei sorsoláson összesen 18 vármegyei bajnok, illetve dobogós együttes vett részt. Közülük 16 klubnak osztályozó mérkőzéseken kellett kivívnia a harmadosztályú szereplés jogát, míg két csapat erőnyerőként automatikusan feljutott az NB III-ba.

Az oda-visszavágós párharcok hivatalos játéknapjait június 7-re és június 14-re írták ki. Az idegenben szerzett gólok szabálya nem érvényes a párharcok során. Amennyiben a második mérkőzés rendes játékidejének végén az összesített eredmény döntetlen, 2×15 perces hosszabbítás következik. Ha ez sem hoz döntést, a továbbjutás sorsáról tizenegyespárbaj határoz.

Mivel a sorsoláson már csak olyan csapatok vettek részt, amelyek vállalták a magasabb osztályban való szereplést, a párosítások győztesei automatikusan feljutnak a nemzeti bajnokság harmadosztályába.

A ZTE II. a Komárom-Esztergom vármegyei bajnokot, a Sárisápi BSE együttesét kapta ellenfélként. A párosítás első mérkőzése idegenben vár a csapatra vasárnap, majd június 14-én a visszavágóra kerül sor, Zalaegerszegen. (Forrás: ZTE FC)

2026. június 7. 17:30 / Sárisápi BSE – ZTE FC II. / Sárisápi Bányász SE Sporttelep

2026. június 14. 17:00 / ZTE FC II. – Sárisápi BSE / ZTE Aréna (változhat)