Jó lenne növelni a nyíregyházi ZTE-győzelmek számát…

Jelenet a 2025. május 25.-én lejátszott Nyíregyháza-ZTE (0-0) találkozóról.
Fotó: Nemzeti Sport/Kovács Péter
A labdarúgó NB I. kilencedik fordulójában Nyíregyházára utazik a ZTE FC. A múlt szombaton tizennégy forduló után első győzelmét megszerző Zalaegerszeg elmozdult a kiesőzónából. A szabolcsi városban 1981 óta csak egyszer nyert NB I-es mérkőzést. A két csapat korábban csak tizenkétszer találkozott, ebből nyolcszor megosztoztak a pontokon, de újabb döntetlennel a kék-fehérek a Nyíregyházát és a Kazincbarcikát is maguk mögött tartanák. A ZTE brazil légiósa, Diego Borges kihagyja a mérkőzést, mert az előző fordulóban piros lapot kapott, ugyanakkor vélhetően pályára lép a Spartacusban a zalaiak két korábbi légiósa, a montenegrói Bojan Sankovic és a görög Sztefanosz Evangelu.
Péntek este a Kazincbarcika és az MTK Budapest összecsapással indul a forduló, az eddigi eredmények alapján a fővárosiak az esélyesebbek, de Horváth Dávid vezetőedző együttese csak kétszer játszott idegenben, a Debrecentől 1-0-ra kikapott, az Újpestet viszont 2-1-re legyőzte. Nagy kérdés, hogy a hazai mérkőzéseit Mezőkövesden játszó újonc Kazincbarcika melyik arcát mutatja, mivel két hete pályaválasztóként nyert az Újpest ellen, míg az előző fordulóban Zalaegerszegen úgy veszített 5-0-ra, hogy két gólt is emberelőnyben kapott.
A Pancho Arénában két, a vártnál gyengébb teljesítményt nyújtó csapat találkozik, mivel a Puskás Akadémia négy forduló óta nyeretlen, hasonló tavaly február, március óta nem fordult elő, akkor sorozatban öt bajnokin maradt győzelem nélkül. Az eredménytelenség következtében Hornyák Zsolt vezetőedző legutóbb ezüstérmes együttese a hatodik helyre csúszott vissza. Szombati ellenfele, az Újpest még rosszabbul szerepel, csupán nyolcadik a mezőnyben, de Felcsúton két és fél éve nem kapott ki.
A második helyen álló Ferencváros vasárnap délután a kupagyőztes és listavezető Paksot fogadja a labdarúgó NB I. kilencedik fordulójában.
A vendégek nemcsak azért előzik meg a bajnokot, mert egy mérkőzéssel többet játszottak, hanem vesztett pontok tekintetében is jobban állnak, előnyük négy pont a fővárosi riválissal szemben.
A tolnai együttes egyedüliként veretlen a mezőnyben, ráadásul idegenbeli teljesítményével is a legjobbak közé tartozik: három győzelem és egy döntetlen a mérlege. A két csapat legutóbbi, Groupama Arénában rendezett bajnokiját is megnyerte, sőt a februári 2-0-s siker után májusban, a Magyar Kupa-döntőben is győzött.
A váratlan pontvesztések ellenére a Ferencváros jól teljesít az élmezőnyhöz tartozó riválisokkal szemben: a Debrecent 3-0-ra, a Győrt 2-0-ra győzte le idegenben. Pályaválasztóként viszont korántsem ennyire hatékony, a Puskás Akadémiától 2-1-re kikapott, a Diósgyőr ellen pedig kétgólos hátrányból mentett pontot a hosszabbításban. Az is nehezítheti a címvédő dolgát, hogy európai kupameccse után kell pályára lépnie, mivel csütörtökön a belga Genk vendégeként játszott az Európa-liga második fordulójában, s Varga Barnabás góljával 1-0-ra győzött.
A forduló másik kiemelkedő párosítása a Debrecen és a Győr mérkőzése, amelyre 85. alkalommal kerül sor az élvonalban. A párharc roppant kiegyenlített, mivel a 27 döntetlen mellett a Debrecen 29-szer, míg az ETO 28-szor győzött. A szoros állás elsősorban a hajdúságiak utóbbi két évtizedben nyújtott hazai teljesítményének eredménye, mivel a győriek huszonegy éve nem nyertek Debrecenben.
Az időközben lejátszott tizenegy NB I-es mérkőzésből öt hazai győzelem és hat döntetlen született. A piros-fehérek az előző két fordulóban, a Kisvárda és a Diósgyőr ellen sem kaptak gólt, de a Nagyerdei Stadionban augusztus 1-je óta nem győztek. A vendégek már nem veretlenek, de így is kiemelkedő eredménysort tudnak felmutatni idén: a február óta lejátszott 23 bajnokiból csak kettőt veszítettek el, mindkettőt a bajnok ellen az ETO Parkban.
A forduló zárómérkőzése a Diósgyőr kisvárdai vendégjátéka lesz, amely azért vált különösen érdekessé, mert a hazaiak kissé váratlanul felbontották Gerliczki Máté vezetőedző szerződését. Az új trénert csak a hétvégi forduló után jelölik ki, így a miskolciak ellen Révész Attila sportigazgató útmutatásai alapján az együttest az eddigi stáb készíti fel.
Labdarúgó NB I., 9. forduló:
péntek:
Kolorcity Kazincbarcika SC-MTK Budapest, Mezőkövesd 20.00
szombat:
Nyíregyháza Spartacus FC-Zalaegerszegi TE FC 14.15
Puskás Akadémia FC-Újpest FC 17.00
Debreceni VSC-ETO FC 19.30
vasárnap:
Ferencvárosi TC-Paksi FC 16.30
Kisvárda Master Good-Diósgyőri VTK 19.00
