Terhes örökség… (7.)

Újabb kérdőjelek, újabb furcsaságok

(2021.06.10., 12:45)

 

Barcelona több, mint két évig élt egyedül. Néhány nappal ezelőtt fogadta be az állatmenhely.

 

Tavaly szeptemberben jelent meg utolsó cikkünk egy furcsa (enyhe a kifejezés) hagyatéki üggyel kapcsolatban.
Néhai Ehrit Ilse Marie, volt pethőhenyei lakos 2019 április 23-án hunyt el a zalaegerszegi kórházban, s jogilag igazolt örökös nem lévén az érvényben lévő hagyatéki végzés alapján a Magyar Állam örökölte vagyonát.
Idáig rendben is lenne az ügy, ám az eltelt két év során számos olyan ellentmondásokra figyelt fel a Zalatáj Kiadó, ami arra késztet bennünket, hogy tovább foglalkozzunk az esettel. (A riportsorozat eddigi epizódjai alapján – amiket jelen cikkünk alatt találhatnak – egyértelmű, hogy a felmerülő kérdésekre valakiknek választ kell adniuk. Lehetnek azok magánszemélyek, de hivatalos szervek is.)
Két év elteltével eljutottunk odáig, hogy az elhunyt német hölgy kutyáját a napokban befogadta a Bogáncs állatmenhely. Eddig a szomszéd házaspár gondoskodott Barcelonáról (így hívják az ebet).
Aztán megjelentek az örökös, a Magyar Állam képviselői is, hogy átvegyék a tulajdonukba került ingatlant. Nem fogják elhinni hogy kitől kapták meg a kulcsot: dr. T. T. zalaegerszegi ügyvédtől, akinek szerepe és jogköre még tisztázásra szorul ebben az ügyben. Mint korábbi cikkeinkből kiderül, T. úr egyetlen telefonos és írásos megkeresésünkre sem válaszolt eddig.
Az is érdekes kérdés, hogy miként juthatott az ingatlan kulcsa a Nagypáli Körjegyzőségtől dr. T.T. ügyvédhez. Időközben Pethőhenye körjegyzőséget váltva Egervárhoz került, ahol mindent elkövettek eddig az ügy tisztázása érdekében.
Visszatérve az örököshöz, a Magyar Államhoz. A képviseletében megjelenő Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. munkatársai az átadási procedúrára meghívták dr. T.T. ügyvédet is, aki nemes egyszerűséggel hárította el az invitálást: mit keressen ő ott? Végül is igaza van, hiszen csak annyi köze volt – többek között – az elhunythoz, hogy nála volt elhelyezve az érvénytelen végrendelet, ő volt az idős hölgy érvénytelen végrendeletének végrehajtója és jelen volt a hagyatéki leltár felvételén is. S az már csak „apró” mellékszál, hogy ő adta át az ingatlan kulcsát az örökös képviselőinek. Miért őrizte addig?

 

Ehrit Ilse Marie nyughelye a pethőhenyei temetőben. A falu önkormányzata gondoskodott a végtisztességről.

 

Az átvételi eljárásra viszont nem hívták meg Pethőhenye képviselőjét. Ez azért is illendő lett volna, hiszen az önkormányzat temettette el az idős hölgyet, vagyis az örökségi kedvezményezettek közé tartozik.
Ha eddig még nem említettük, az elhunyt jómódú német állampolgár volt. Az örökös általi birtokbavételi aktuson kiderült, hogy olyan lakrész sem volt addig feltérképezve a hagyatéki leltározáson, ahol megtalálták az elhunyt telefonját is. Ezen pedig számos olyan információ található, ami alapvetően befolyásolhatta volna a hagyatéki eljárás menetét. Vajon mi lesz a telefon, s az azon lévő információk sorsa?
Ezzel azonban már nem tudjuk szembesíteni az eljáró közjegyző helyettest, mert időközben elhunyt.
A Zalatáj természetesen folytatja tényfeltáró riportsorozatát.

E.E.

 

Terhes örökség… (2020.03.19.)

Terhes örökség… (2.) (2020.04.24.)

Terhes örökség… (4.) (2020.07.07.)

Terhes örökség… (6.) (2020.09.15.)