Két repülőjegyet nyertek a junior EB-re! (2017.05.02., 13:40)

Veiland Violetta az Európa-bajnok Márton Anita mögött lett második.

Az ünnepi napokon ismét a szélrózsa minden irányába elutaztak a Zalaszám ZAC atlétái. Csóti Jusztina Cipruson edzőtáborozik, Szűcs Valdó Barcelonában készül, Veiland Violetta pedig az Európa-bajnok Márton Anitával Montenegróban edz. Ezen utóbbi helyszínen, nevezetesen Drazsevinán nemzetközi versenyen is rajthoz állt a két magyar hölgy. Anita a világ idei legjobb teljesítményével győzött súlylökésben. Violetta a jó hangulat láttán felszabadultan, új egyéni csúccsal, áttörve a 15 m-es bűvös határ, ezüstérmet nyert. A pontos teljesítmény: 15,07 m! Violetta egyúttal teljesítette a junior Európa-bajnokság kiküldetési szintjét is.
A Zalaszám ZAC dobó szakágának másik fele Szombathelyen, a Savaria Kupa Szuper Liga versenyen „szórta” az egyéni csúcsokat a dobókörből. Közülük is Takács Dóra válogatott diszkoszvető teljesítménye kívánkozik az élre. Dóra a felnőttek között - junior létére - dobogóra tudott állni versenyszámában, de csak azért, mert 48,03 m-es remek egyéni csúcsával egyúttal megváltotta a repülőjegyet a junior Európa-bajnokságra is. Ezen a versenyen Takács Dóra súlylökésben és diszkoszvetésben megnyerte a junior Szuper Liga versenyt. Vekas Martin egy ezüst- és egy bronzérmet nyert a két dobószámban. Az ifi Zsoldos Viki 11,74 m-rel megnyerte a súlylökést. Míg Veiland Fanni a serdülők Szuper Liga versenyében bronzérmes lett súlylökésben.

Takács Dóra sikeresen kezdte a szezont.

Budapesten a 10 000 m-es OB keretében megrendezett junior Szuper Liga versenyen Ott Benjamin, a Zalaszám ZAC remek középtávfutója 3;55,45 perces kiváló teljesítménnyel aranyérmet nyert!
Dienes Mátyás (Zalaszám ZAC) tagja lett az Olimpiai Reménységek Versenyén rajthoz álló magyar válogatottnak. A 16 éves fiatalember 100 és 200 m-en képviseli  hazánkat.
A jól induló szabadtéri versenyszezon láttán rákérdeztünk a Zalaszám ZAC menedzserére.
- Nagyon boldog vagyok, és az eredményeken látszik is, hogy jól sikerülhetett a téli felkészülés. Vakon bízom élsportolóinkban és edzőikben. Nevezetesen Bognár Szabolcs dobó, Góczán István középtávfutó és Kámán Ferenc rövidtávfutó edzőben. Csak bírjuk anyagilag ezen remek emberek és teljesítmények anyagi hátterének biztosítását - mondta Szakály István.