Jubilálnak a ZTE női kosárlabdázói (2017.05.09., 14:05)

Negyven éve mutatkoztak be az élvonalban

Az NB I-es szereplést kiharcoló csapat. Álló sor, balról: Varga Miklósné, Paksa Zsuzsanna, Hersits László edző, Kaszper Anna, Koós Éva, Kerkai Mária, guggolnak: Kamondi Mária, Hocz Erika, Hersits Lászlóné, Badacsonyi Ágnes, Fazekas Györgyi. (A fotó egy korabeli ZTE-híradóból származik, sajnos rossz minőségű. Ha valakinek birtokában van egy jó fotó, kérjük jelentkezzen!)

Negyven éve annak, hogy a ZTE női kosárlabda-csapata bemutatkozott az NB I-ben.
1976-ban (akkor még tavaszi-őszi rendszerű bajnokság volt) azt a célt tűzték ki a csapat elé, hogy dobogós helyen végezzen a másodosztályban, miközben a sportiskolából kikerült fiatalokat építsenek be a keretbe.
A ZTE második helyen végzett az NB II Nyugati-csoportjában, ami azt jelentette, hogy osztályozót játszhatott az NB I-be jutásért.
A két NB II-es csoport első két helyezettje vívta az osztályozót, ahol a ZTE a Ganz-Mávag mögött a második helyet megszerezve feljutott az élvonalba.
A négy évtizeddel ezelőtti örömteli eseményekre emlékezve a Zalatáj hamarosan riportsorozatot indít az egykori szereplőket megszólaltatva.
Május 27-én pedig újra találkoznak az egykori játékosok, vezetők. Az összejövetel szervezői ezúton is kérik, hogy akiket még nem sikerült elérniük, jelentkezzenek Rákosa Erzsébetnél a következő telefonszámon: 30/554-2728

E.E.

Az első NB I-es szezonban a nyári Balaton Kupán 2. helyen végzett ZTE (a döntőben 2 ponttal veszített a Bp. Vasas Izzó ellen). Álló sor, balról: Paksa, Finta, Fülöp, Pocsai, Kamondi, guggolnak: Badacsonyi, Vargáné, Kerkai, Hocz, Fazekas.