Ismét sikeresen szerepeltek az egerszegi úszók

2023. 03 17. 09:01

A Veszprémben szerepelt csapat…

Veszprémben ismét felkészülési versenyre került sor 2023. 03.11-én. A Zalaco-ZÚK csapatának utánpótlás versenyzői ragadták meg az alkalmat a versenyzésre. A program 50 métertől 1500 méterig zajlott, s a versenyzőknek több éremmel is sikerült gyarapítaniuk gyűjteményüket.

A legtöbb érmet ezúttal a legfiatalabb egerszegi versenyzők gyűjtötték. A Besenczi-testvérek közül Liána 3 aranyérmet is nyert: 100 gyorson és 100 m hátúszásban is ő volt korosztálya legjobbja, és az 50 méteres mellúszásban sem talált legyőzőre. Testvére, Hella pedig 100 m gyorson és pillangón is aranyérmet szerzett,  100 m háton pedig ezüstérmet vehetett át.

Sándor Sarolta egyre gyakrabban ér el jó eredményeket. Noha 100 m gyorson is döntős volt, ezúttal hosszú távokon szerepelt kiválóan: megnyerte a 400 méteres és az 1500 méteres gyorsszámokat. Ez utóbbiban ráadásul nagyon jó egyéni csúcsot is úszott. A 400 méteres gyors mezőnyében Kézsmárki Hanna szerepelt még kiválóan, 2. helyen csapott célba.

A fiúk közül Balogh Áron volt eredményes. Először 100 m gyorson lett 7., majd szintén 400 méter gyorson állhatott fel a dobogó 2. fokára.  Később pedig szépen szerepelt 1500 m gyorson is, az 5. helyet szerezve meg. Ez utóbbi Balogh Adélnak is pontosan így sikerült.

A versenyen ezúttal Horváth Tamás utánpótlásedző vezette a csapatot Polgár Attila segítségével.  Az edzők elégedetten nyilatkoztak a versenyt követően: „A felkészülési időszaknak megfelelően, egyre jobb eredményekkel bizonyítják a versenyzők, hogy van helyük az országos bajnokságokon”.