A keszthelyi Major Veronika sportpisztolyban is aranyérmes Kairóban

2023. 02 22. 13:10

A Keszthelyi ELK sportlövője második aranyérmét szerezte Kairóban.
Fotó: a nemzetközi szövetség honlapja

A légpisztolyban aratott vasárnapi sikerét követően szerdán a sportpisztolyosok küzdelmét is Major Veronika nyerte a sportlövők kairói világkupa-versenyén.

A nemzetközi szövetség honlapja szerint a keszthelyi sportoló a 30+30 lövéses alapversenyt 581 körrel a 10. helyen zárta, ám mivel a sorban előtte két versenyző is csak ranglistapontokért lőtt, így ők nem juthattak döntőbe, és Major bekerült a legjobb nyolc közé.

A folytatásban két négyesre osztották a mezőnyt, Major a másodikban szerepelt és 20 lövésből 15 találattal (10,2 körnél jobb eredmény ér pontot) az élen végzett, amivel a legjobb négyet felvonultató éremcsatába jutott. Ott végig kiválóan teljesített, s végül 28 ponttal nyert, egy ponttal megelőzve az Európa-bajnoki címvédő német Doreen Vennekampot.

Ez volt a magyar küldöttség harmadik érme az egyiptomi fővárosban, ahol hétfőn Péni István és Dénes Eszter második lett a légpuska vegyescsapat számban.