2023. 01 23. 07:59

A keszthelyi sportlövő országos rekordja

A keszthelyi sportlövő kitűnő formában versenyez.
Fotó: MTVA

A keszthelyi Major Veronika 10 méter légpisztolyban győzött a sportlövő #csakaHonvéd Kupán, amely egyben a második Európa-bajnoki válogató volt a BHSE lőterén.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint Major (BEFAG Keszthelyi ELK) szombaton és vasárnap is diadalmaskodott.

A 10 méter légpisztoly versenyszámban az összevont döntőket is megrendezték szombaton, ami azt jelenti, hogy korosztálytól függetlenül a legjobb nyolc eredményt elérő lőtte a finálét.

A nőknél az alapversenyt Major nyerte meg, és a döntőben is remekült versenyzett. A 25 lövés utáni döntős eredménye 253.7 kör volt, ami országos rekord. A nőknél az aranycsatát Major és Csonka Zsófia (PSN Zrt.) vívta, előbbi 16-14-es összesítéssel győzött.

Vasárnap 10 méter légpisztolyban a nőknél ismét Major győzött.

A márciusi, tallini olimpiai kvalifikációs 10 méteres sportlövő Európa-bajnokságon induló magyar csapat összetételéről a január 31-i elnökségi ülésen születik döntés.