Az elmaradt újévi fogadás helyett

2023. 01 09. 11:41

– avagy Balaicz Zoltán polgármester üzenete

Tisztelt Hölgyem! Tisztelt Uram!

Eredeti terveink szerint 2023. január 6-án, pénteken tartottuk volna városunk újévi fogadását, amely azonban sajnos már harmadszor is elmaradt.

2021-ben és 2022-ben a koronavírus világjárvány, idén pedig az energiaválság és az ahhoz kapcsolódó szigorú takarékossági intézkedések miatt nem került sor a programra.

Közösségünk 2021-ben emlékezett Zalaegerszeg első, 1421-es, már városként (oppidum) való okleveles említésének 600 éves évfordulójára, 2022-ben pedig városunk nevének első, 1247-es, „Egurscug” megjelenésű okleveles megjelenésének 775-dik, valamint az 1732-es hivatalos megyeszékhellyé válás 290 éves évfordulóját ünnepeltük.

2023-ban sem maradunk jubileum nélkül, igaz, kiemelkedő zalaegerszegi eseményre idén nem emlékezünk, helyette az 1848-as forradalom kitörésének 175-dik évfordulóját ünnepeljük majd, annak zalaegerszegi vonatkozásaival együtt. Azt viszont érdemes megjegyezni, hogy 2023-ban lesz 730 éves az az 1293-ban kiadott oklevél, amely Zalaegerszeg nevének második írásos említését tartalmazza, már „Egerzeg” formában.

Ami az újévi fogadás hagyományát illeti: először 1994. januárjában rendezett az akkori városvezetés újévi fogadást, tehát (a 2021-es és 2022-es kihagyásokat nem számolva) most lett volna a 28. alkalom arra, hogy egy hangulatos vacsora mellett, kiváló társaságban együtt köszöntsük az új esztendőt és gratuláljunk a Zalaegerszeg Gazdaságfejlesztéséért Díjjal (korábbi elnevezéssel Innovációs Díjjal) kitüntetetteknek. Az új elnevezés az idén lépett életbe.

Ez alkalommal az ADA Kft. zalaegerszegi gyára, valamint a Tornyos és Társa Kft. fejlődést és megújulást szorgalmazó tevékenységét ismerjük el a díjakkal, de ezeket csak egy későbbi alkalommal tudjuk átadni a cégvezetőknek.

Őszintén sajnálom, hogy ez a színvonalas esemény már harmadszor marad el, hiányozni fog a sok derűs párbeszéd, a megszívlelendő tanácsok, a megannyi jókedélyű eszmecsere.

Kérem engedje meg, hogy levelem részeként eljuttassam Önnek azt a prezentációt, amely az elmúlt esztendő eredményeit és sikereit mutatja be. Az évértékelőt ide kattintva tekintheti meg: https://prezi.com/view/Q1ZV9wmgA6vnu7kC5bH6/

Végezetül boldog, sikeres, szerencsés újesztendőt kívánok, de ami a legfontosabb: jó egészséget!

Zalaegerszeg, 2023. január 9.

Szívélyes üdvözlettel:

Balaicz Zoltán
polgármester